بستنی سنتی وانیلی در خانه

بستنی سنتی

بستنی سنتی , اینبار برای شما می خواهیم طرز تهیه بستنی را آموزش بدهیم.بستنی که خیلی خوشمزه است و خیلی ها طرفدار و هوادار آن هستند و مطمئن هستم از این مطلب خوشتون می آید پس با ما باشید.

بستنی سنتی

طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب

اول از همه ثعلب را با شکر مخلوط می کنیم.شیر را می جوشانیم و بعد از چند دقیقه کم کم ثعلب را با شکر که مخلوط کرده ایم به آن اضافه می کنیم و بعد آن را با قاشق هم می زنیم تا شکر با شیر مخلوط شود.بعد از چندین دقیقه شعله را خاموش می کنیم و می گذاریم تا شیر سرد شود و بعد از آن شیر را از صافی رد می کنیم تا یکدست شود.حال بعد از یکدست شدن شیر به آن هل، زعفران و گلاب را اضافه کنید.

حال محلول را داخل فریزر قرار دهید.حال هر یک ساعت یک بار آن را از فریزر در بیاورید و بعد آن را هم بزنید و دوباره آن را در فریزر قرار دهید و این عمل را 5 الی 6 بار انجام بدهید.دقت داشته باشید در این عمل شیر نباید یخ بزند فقط کمی سرد شود و اگر دیدید داشت یخ میزد آن را از فریزر در بیاورید.در اخر نیز محلول بستنی را در دستگاه بستنی ساز ریخته و پسته ها را به آن اضافه می کنیم.

حال خامه را در سینی فر پهن کنید و روی آن فشار دهید تا ضخامتی 1 تا 2 میلیمتری را بدست بیاورید و بعد داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند و بعد آن را خرد کنید و داخل بستنی بریزید و در آخر بستنی را هم زده و باز در فریزر قرار دهید.

بستنی سنتی که درست کردیم دارای 2752 کیلو کالری انرژی، 450 گرم کربوهیدرات، 65 گرم پروتئین، 125 گرم چربی می باشد.

  • سعی کنید از ثعلب مرغوب استفاده کنید تا بستنی کشدار شود و اگر نباشد بستنی دچار یخ زدگی می شود.
  • دقت کنید که خامه تان چرب نباشد چون یخ نمی زند و اگر بود کمی با شیر آن را مخلوط کنید و بعد آن را روی سینی فر پخش کنید.
  • اگر شکر نیز در این محلول زیاد باشد، بستنی خودش را نمی گیرد.
  • اگر می خواهید بستنی تان کشدار شود سعی کنید از ثعلب بیشتری استفاده کنید.(البته هر چیزی حدی دارد)

مارکت سنتر ایرانیان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

من تنها مرجع کنکور ایران لوکال بکس جهان ما شکلاتی‌ها بکتاش دکور بهرتین سایت تفریحی تی وی روز - دانلود فیلم سینمایی جدید اس ام اس سایت دانلود پایان نامه سایت مرجع آموزش هاست رایگان هاست رایگان